Aktualności

Nowe władze w ETRMA

Nowym Prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA) został Christian Kötz (Continental), natomiast Wiceprezesem Thierry du Granrut (francuskie Narodowe Stowarzyszenie Producentów Kauczuku i Polimerów). Od 1 stycznia 2015 roku zastąpi ustępującego Prezesa Patricka Lepercq (Michelin).

- Zmiana przewodnictwa ETRMA następuje w czasie nowej legislacji unijnej -  powiedziała Sekretarz Generalna ETRMA, Fazilet Cinaralp, witając nowego Prezesa i Wiceprezesa - Chciałabym podziękować w imieniu Zarządu i ustępującego Prezydenta, który wykazał się silnym przywództwem w trudnych ekonomicznie czasach i okresie intensywnej działalności legislacyjnej.

Nowy Prezes rozpoczął sprawowanie mandatu od przekazania informacji z Zarządu dla nowej Komisji Europejskiej - Istnieje potrzeba zmiany paradygmatu: od regulacji do egzekwowania. Tylko poprzez egzekwowanie bardzo ambitnych, wcześniej przyjętych przepisów, przemysł może cieszyć się równymi szansami oraz utrzymać konkurencyjność.

Zarząd podkreślił również potrzebę prowadzenia zrównoważonej polityki handlowej, zapewniając rzeczywiste możliwości dla eksportu, niezbędnego, by wspierać wzrost przemysłu na globalnym poziomie.

Wartym wyraźnego odnotowania jest też wkład przemysłu oponiarskiego oraz gumowego dla zapewnienia zrównoważonej mobilności i rozwoju gospodarki. Poczynając od podeszw butów, poprzez opony, na satelitach kończąc, przemysł ten rozwija produkty zaawansowane technologicznie w celu spełnienia wymogów w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, jak również wysokich osiągów.

Przemysł oponiarski oraz gumowy mocno przyczynia się do rozwoju europejskiej gospodarki - obejmuje 0,5% unijnego PKB  i zapewnia miejsca pracy dla ponad 360 tys. pracowników w całej Europie, zapewniając jej silną pozycję w przemyśle wytwórczym.

ETRMA jest gotowa do współpracy z nową Komisją Europejską oraz Parlamentem w celu poprawienia konkurencyjności oraz większego zrównoważenia przemysłu, jak również w zakresie legislacyjnym.

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego, który jest jedynym polskim członkiem ETRMA, serdecznie gratuluje nominacji nowemu Prezesowi oraz Wiceprezesowi!

Źródło: www.pzpo.org.pl